Instytucja Kultury Miasta Kielce

Historia

28.10.2015

Podstawową działalnością Ośrodka Kultury „Ziemowit” jest edukacja artystyczna dzieci i młodzieży prowadzona przez wykwalifikowanych instruktorów. Zajęcia odbywają się w sekcjach: PLASTYCZNEJ, MUZYCZNEJ i TANECZNEJ.
Uzupełnieniem tych działań są cykliczne SPOTKANIA ZE SZTUKĄ, czyli warsztaty artystyczno-edukacyjne z wiedzy o filmie, teatrze, muzyce i plastyczne adresowane do grup dziecięcych i młodzieżowych ze szkół i przedszkoli w Kielcach oraz WARSZTATY FOTOGRAFICZNE dla młodzieży.
W ramach SPOTKAŃ FILMOWYCH prezentujemy ciekawe filmy dokumentalne oraz ich twórców. Zwieńczeniem tych spotkań jest PRZEGLĄD FILMÓW EDUKACYJNYCH „Człowiek w poszukiwaniu wartości”, podczas którego laureaci otrzymują nagrody – „Filmowe Ziemowity”.
Przez cały rok działa Galeria m przedstawiająca twórczość młodych artystów w zakresie malarstwa, rysunku, fotografii form przestrzennych i działań multimedialnych.
W latach 2007-2012 Ośrodek Kultury „Ziemowit” przygotowywał i realizował program Letniej Szkoły Kultury, Historii i Języka Polskiego dla grupy rodaków z Podola, przybywającej do Kielc na zaproszenie władz miasta.
Ośrodek Kultury „Ziemowit” bierze aktywny udział w takich imprezach jak: Tydzień Kultury Języka, Kielecki Festiwal Nauki czy Święto Kielc.
Ośrodek Kultury „Ziemowit” jest laureatem Nagrody Wojewody Świętokrzyskiego CZYSTE SERCE.
Galeria

Ta strona używa plików cookie w celu zapewnienia najwyższej jakości usług.
Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie oraz akceptację Polityki Prywatności.

Skip to content