Logo Ziemowit
Ośrodek Kultury Ziemowit

Filia Domu Kultury "Zameczek"

Podstawową działalnością Ośrodka Kultury "Ziemowit" jest edukacja artystyczna dzieci i młodzieży prowadzona przez wykwalifikowanych instruktorów. Zajęcia odbywają się w sekcjach:
 
Uzupełnieniem tych działań są cykliczne SPOTKANIA ZE SZTUKĄ, czyli warsztaty artystyczno-edukacyjne z wiedzy o filmie, teatrze, muzyce i plastycze adresowane do grup dziecięcych i młodzieżowych ze szkół i przedszkoli
w Kielcach oraz WARSZTATY FOTOGRAFICZNE dla młodzieży.
 
W ramach SPOTKAŃ FILMOWYCH prezentujemy ciekawe filmy dokumentalne oraz ich twórców. Zwieńczeniem tych spotkań jest PRZEGLĄD FILMÓW EDUKACYJNYCH "Człowiek w poszukiwaniu wartości", podczas którego laureaci otrzymują nagrody - "Filmowe Ziemowity".
 
Przez cały rok działa Galeria m przedstawiająca twórczość młodych artystów w zakresie malarstwa, rysunku, fotografii form przestrzennych i działań multimedialnych.
 
W latach 2007-2012 Ośrodek Kultury "Ziemowit" przygotowywał i realizował program Letniej Szkoły Kultury, Historii i Języka Polskiego dla grupy rodaków z Podola, przybywającej do Kielc na zaproszenie władz miasta.
 
Ośrodek Kultury "Ziemowit" bierze aktywny udział w takich imprezach jak: Tydzień Kultury Języka, Kielecki Festiwal Nauki czy Święto Kielc.
 
Ośrodek Kultury "Ziemowit" jest laureatem Nagrody Wojewody Świętokrzyskiego CZYSTE SERCE